החפה של גיטרן אטלנטי צעיר צלמת: קטיה רודנוב

מדובר בתופעת חוף ייחודית בעולם שבה גיטרנים צעירים עולים אל החוף.

עונת הגיטרנים הגיעה וההרשמה לסיורים נפתחה!
בכל שנה מגיעות נקבות גיטרן אטלנטי להשריץ את צאצאיהן בחופי ישראל וניתן לצפות בגיטרנים הקטנים על החול הרטוב מחוץ למים. זוהי תופעה ייחודית בעולם שלא נצפתה בשום מקום אחר.
גיטרנים, קיבלו את השם בשל צורתם המזכירה גיטרה. הם מכונים גם סלפוח, כריש חול, או פשוט חתול-ים. הגיטרנים האטלנטים יכולים להגיע בבגרות לאורך של 2 מטר, והם מוגדרים בסכנת הכחדה קריטית בים התיכון.

החוף הישראלי משמש כאזור השרצה ואומנה לצעירים ובכך החשיבות הגדולה להגנה ושימור תופעה ייחודית זו.
עמותת כרישים בישראל בשיתוף עם ההתאחדות הישראלית לצלילה עורכת סיורים מודרכים בתשלום לקבוצות, בוגרים ומשפחות כדי לחלוק את החוויה עם הקהל הרחב ולהעלות את המודעות לדגי סחוס בארץ ולמצבם.

בסיור נחפש גיטרנים על קו חוף מעין צבי, נדבר על בית הגידול החולי והקשיים הטמונים בו וכן על בעלי החיים השונים שנמצאים סביבנו.
יש להירשם להדרכות מראש (כרגע אין אפשרות להירשם כקבוצה ויש להירשם אחד אחד בטופס), ההדרכה מתאימה לגיל 5 ומעלה וכוללת הליכה בשמש ותוכן מעמיק, אין שום צורך בידע בצלילה.
איפה כל זה קורה? חוף מעין צבי

למי זה מתאים? קבוצות, משפחות, ילדים מגיל 5 ומעלה, חברים וכל אוהבי הים!

הסיור כולל הליכה מרובה בשמש לכן יש להצטייד בהתאם

ציוד: כובע, הרבה מים, נעליים נוחות (לא כפכפים).

**כמה דגשים – כרגע אין אפשרות להירשם כקבוצה באותו הטופס וצריך להירשם אחד אחד, זוהי שותפות חדשה ועם הזמן נשפר את היכולות, יש למלא רק את השדות המסומנים באדום, הסיור הוא ברגל, בשמש ויש להיערך בהתאם, אין צורך בשום ידע בצלילה.

תודה על הסבלנות ונתראה על החוף!

חוף מעין עין צבי סיור גיטרנים צלמת: עדי ברש
חוף מעין עין צבי סיור גיטרנים צלמת: עדי ברש
גיטרן אטלנטי בחוף מעין צבי צלם: ברק עזריאלי-זוהר
גיטרן אטלנטי בחוף מעין צבי צלם: ברק עזריאלי-זוהר